Dažnai užduodami klausimai

Bendro pobūdžio klausimai

Kur galima rasti technines IPv6 specifikacijas?

IPv6 aprašytas IETF RFC dokumentuose:

Kokie pagrindiniai IPv6 privalumai?

Privalumai:

Kada pasibaigs visi IPv4 adresai?

Šiuo metu IPv4 adresus skirstanti organizacija IANA laisvų IPv4 adresų nebeturi. Jie išdalinti regioniniams interneto registrams. Manoma, kad pirmieji regioniniai interneto registrai savo turimus IPv4 adresų resursus gali išnaudoti iki 2012 metų pradžios. Daugiau informacijos apie IPv4 adresų išnaudojimą ir spėjimus galite rasti puslapyje http://www.potaroo.net/tools/ipv4/, bei puslapio skiltyje tinklo statistika.

Kodėl kovoti su adresų erdvės trūkumu nepakanka NAT?

Pirmiausia, IPv6 sukurtas ne tik dėl to, kad pritrūksime adresų. IPv4 naudojamas jau daugiau kaip 20 metų ir per tą laiką buvo rasta daug skylių ir klaidų lyginant specifikaciją ir praktinį panaudojimą. IPv6 stengiasi palaikyti tiek šių dienų technologijas, tiek tas, kurios bus neišvengiamos 21 amžiuje.

Taip pat daug kas bando sujungti tarpusavyje buitinę elektroninę techniką, kaip skalbimo mašinos, televizoriai, audio įrenginiai, liftai ir t.t., naudodami interneto protokolus. Būtų labai sunku tai pasiekti naudojant vien tik NAT. Reikalingas naujas IP protokolas.

Ar IPv6 tik išplečia adresų erdvę?

Kadangi adresų erdvė labai didelė, paprasčiau realizuoti adresų autokonfigūraciją, negu IPv4 atveju. Pirmieji 64 bitai yra nustatomi pagal maršrutizatoriaus skelbimą (Router Advertisement), o likę 64 bitai išskaičiuojami iš MAC adreso (EUI-64 formatu). Šiuo atveju visų potinklių prefikso ilgis turi būti 64, todėl tinklo kaukė nebereikalinga. Taip pat, turint tokią didelę adresų erdvę viename potinklyje, vartotojų skaičius jame tampa nesvarbus, todėl žymiai lengviau skirstyti erdvę. Daugiau informacijos apie IPv6 adresų architektūrą rasite RFC3513.

Kas yra "tunelis" ir ką reiškia "IPv6 in IPv4"?

"Tunelis" - tai technologija, kurios pagalba galima persiųsti vieno protokolo paketai įpakuojami į kito protokolo paketus, kaip jo duomenys. Tunelių pagalba galima pvz. persiųsti IP paketus, įpakuotus į UDP datagramų srautą. IPv6 dažniausiai naudoja tuneliavimo mechanizmą, kad sujungti tarpusavyje IPv6 saleles per IPv4 transportą.

"IPv6 in IPv4" yra IPv6 paketų įpakavimas į IPv4 paketus. Taip viename tunelio gale įpakuotą informaciją galima siųsti IPv4 tinklu, o ją gavęs kitas tunelio galas išpakuos ir gaus IPv6 srautą.

Kodėl IPv6, o ne IPv5?

Versijos numeris 5 jau naudojamas ST-II protokolui, todėl buvo pasirinktas sekantis.

IPv6 palaikymas

Ar mano maršrutizatorius palaiko IPv6?

Šia informaciją jums gali suteikti maršrutizatoriaus gamintojas. Jei jūsų maršrutizatoriuje veikia linux operacinė sistema - IPv6 palaikymas jau yra arba jį galima pridėti atnaujinus maršrutizatoriaus operacinę sistemą. Nepilną maršrutizatorių IPv6 palaikymo sąrašą galite rasti Wikipedijoje.

Ar mano operacinė sistema palaiko IPv6?

IPv6 palaikomas visose šiuolaikinėse operacinėse sistemose. Windows versijos palaikančios IPv6 - 7, Vista, Server 2008, XP, Server 2003. Linux, Solaris, BSD taip pat palaiko IPv6. Apie windows ir IPv6 daugiau informacijos galite rasti Microsoft IPv6 puslapyje. IPv6 palaikančių operacinių sistemų sąrašą galite rasti Wikipedijoje.

Kaip įdiegti IPv6 protokolą “Windows XP” operacinėje sistemoje?

“Windows XP” operacinėje sistemoje IPv6 protokolą įdiegti reikia kaip papildomą tinklo protokolą. Pirmiausia atidarykite "Control Panel" langą ir ten pasirinktie "Network Connections". Atsivėrusiame lange matysite kompiuteryje įdiegtų tinklo plokščių sąrašą. Toliau sekite šias instrukcijas:


Žingsnis 1: Spauskite dešinį pelės klavišą ant pagrindinės tinklo plokštės ir pasirinkite "Properties".

Žingsnis 2: Atsivėrusiame lange spauskite "Install..." mygtuką.

Žingsnis 3: Naujai atsivėrusiame lange iš sąrašo pasirinkite "Protocol" ir spauskite "Add..." mygtuką.

Žingsnis 4: Protokolų pasirinkimo lange pasirinkite "TCP/IP version 6" ir spauskite mygtuką "OK".

Kaip sužinti ar linux branduolys su IPv6 palaikymu?

Ar jūsų sistemoje veikiantis linux branduolys palaiko IPv6 galite lengvai patikrinti su šia komanda:

[ -f /proc/net/if_inet6 ] && echo 'IPv6 yra!' || echo 'IPv6 nėra!'

Noriu pasiekti IPv6 tinklą iš savo Linux'o. Kaip paruošti sistemą IPv6 palaikymui ir teisingai ją sukonfigūruoti?

Norint naudotis IPv6 iš Linux operacinės sistemos reikalinga sukompiliuot branduolį su atitinkamais moduliais (juos taip pat galima įkompiliuoti į patį branduolį) bei nustatyti IPv6 adresus. Visos šios operacijos aprašomos Linux+IPv6 HOWTO. Apie konkrečios Linux distribucijos konfigūraciją IPv6 palaikymui, ieškokite tos distribucijos puslapiuose. Lietuvišką informaciją, kaip sukonfigūruoti Linux IPv6 naudojimui, rasite sekdami šias nuorodas.

Kaip galiu sužinoti, ar tam tikra programinė įranga suderinama su IPv6 steku?

Apie programinės įrangos suderinamumą su IPv6 reikėtų ieškoti atitinkamų programų pradiniuose puslapiuose. Toks sąrašas renkamas ir Wikipedijoje.

Perėjimas prie IPv6

Ar galima tame pačiame kompiuteryje naudoti ir IPv4, ir IPv6?

Taip, viename kompiuteryje gali būti sukonfigūruotas tiek IPv4, tiek ir IPv6 palaikymas. Tokia įrenginio konfigūracija vadinama dual-stack.

Ar reikia įsigyti naują prisijungimo liniją, norint pereiti prie IPv6?

Tai tikrai nėra būtina. IPv6 galima naudotis per tą pačią prisijungimo liniją, kaip ir IPv4. Per vieną liniją galima siųsti abiejų protokolų paketus vienu metu.

IPv6 adresas yra ilgesnis, nei IPv4. Ar dėl to šių adresų apdorojimas nebus lėtesnis?

Paties IPv6 adreso apdorojimas reikalauja daugiau procesoriaus resursų lyginant su IPv4 adreso apdorojimu, tačiau IPv6 antraštės yra paprastesnės, negu IPv4, todėl dirbant IPv6 protokolu, darbas neturėtų sulėtėti.

Kokiu būdu galėčiau gauti IPv6 adresų erdvę?

IPv6 adresų erdvei gauti yra keli būdai. Jei jūsų interneto paslaugų tiekėjas turi užregistravęs IPv6 erdvę, tada geriausia būtų prašyti jo suteikti jums jos dalį. Jei tiekėjas neturi IPv6 erdvės, tada galima ją užsiregistruoti viename iš daugelio Tunelių brokerių. Tokiu atveju jums bus suteikta "native" IPv6 adresų erdvė ir jūs būsite prijungtas prie globalaus IPv6 tinklo per tunelį. Jei turite bent vieną globalų IPv4 adresą, galite pasiimti IPv6 erdvę, per 6to4 tuneliavimo mechanizmą. Šis metodas turi šiokį tokį trūkumą, kadangi kol kas nėra standartizuotos galimybės deleguoti DNS reverse zonos 6to4 adresams.

Ar įmanoma sujungti kompiuterius į IPv6 tinklą, neturint globalios IPv6 adresų erdvės?

Visi įrenginiai sujungti į vieną ryšio terpę automatiškai susikonfigūruoja link-local adresus. Tai adresai iš fe80::/10 prefikso. Įrenginiai gali pilnai komunikuoti naudodami vien tik link-local adresus.

(jei norite pasiūlyti klausimų į šį puslapį, rašykite adresu )

Ryšio nustatymas

on - Protokolas veikia
unknown - Protokolas tikrinamas
off - Protokolas neveikia

Paryškintas protokolas naudojamas puslapiui pasiekti.


IPv4 adresas:
54.235.6.60
IPv6 adresas: